ירון טבצ'ניק-משרד עו"ד ויועץ לענייני פנסיה
tabachnik.co.il
במקום לשלם לעובדים את מה שמגיע להם מחשידים אותם בפלילים לשווא

 

פורסם בפורטל המשפטי תקדין, ב-1.6.16  לכתבה לחץ כאן

 

מאת: בלה סטולר

תכירו את שיטות ההתחמקות מתשלום תנאים סוציאליים לעובד: תלונות על גניבה, תקיפה, חבלה חמורה ואפילו מעשי סדום שמגישים מעסיקים כנגד עובדים בסמוך לדרישתם לקבלת פיצויים וזכויות. עו"ד ירון טבצ'ניק, יועץ פנסיוני ומומחה בדיני עבודה, ששמש בעבר כנציג ציבור בביה"ד לעבודה: "כשמדובר במאות אלפי שקלים מבחינתם הכל כשר"


"בשנים האחרונות הולכת ומתפתחת תופעה מסוכנת לפיה מעסיקים שרוצים להתחמק מתשלומים סוציאליים ותשלום פיצויים בעקבות הפיטורים לעובדים ותיקים, מגישים נגדם תלונות סרק במשטרת ישראל על גניבה, מעילה בכספים, תקיפה, איומים ואף תלונות על מעשי סדום", מספר עו"ד ירון טבצ'ניק, בעל משרד עורכי דין ויועצים פנסיוניים המתמחה בדיני עבודה, פנסיה ושמש כנציג ציבור בבית הדין לעבודה.

"הנושא 'מתפוצץ' כאשר העובד מתחיל לבדוק האם ההפרשות הפנסיוניות הופרשו במועד ובאופן שוטף, והתלונות לא מאחרות לבוא כאשר העובד מגלה טעויות שעשויות לעלות למעסיק בממון רב. הנושא מוכר למשטרת ישראל, והשאלה הראשונה בחדרי החקירות היא, האם התלונה היא נגזרת של יחסי עבודה עכורים עקב הליך פיטורים, כאשר רוב רובן של התלונות כלל לא מתגבשות לכדי פתיחת הליך פלילי", אומר עו"ד ירון טבצ'ניק.

לדבריו, מדובר התופעה הולכת ומתרחבת שממדיה עדיין אינם ברורים. "בשנים האחרונות בתי הדין האזוריים לעבודה נדרשים לדון בסוגיות אלו ואינם נוטים לשלול את הזכויות הסוציאליות המגיעים לעובד גם כשהוכחו טענות המעסיק, ודאי לא כאשר העובד רק 'נחשד' על ידו. לעיתים בתי הדין נדרשים לפסוק פיצוי בגין עגמת נפש שנגרמת לעובד בשל אותו 'החשד' שמעלה המעסיק".

"מעסיק הטוען כי יש לשלול את זכויותיו הפנסיוניות של עובד חייב להוכיח את טענותיו בדרגה הגבוה ביותר, ולהציג ראיות מהימנות שמשקלן כבד ביותר כאשר בית הדין בוחן לעומק את פרק הזמן מיום התרחשות המקרה ועד ליום הפיטורין" מסביר עו"ד טבצ'ניק, "לדוגמה, מעסיק ניסה להוכיח מעשה גניבה על ידי סרטי צילום  שהציג בבית הדין אך לא עמד בנטל ההוכחה, ולכן הסרטים נפסלו כראיות קבילות. יתרה מזו, פיטורי העובד היו לאחר 60 יום מיום ההתרחשות ובית הדין תמה מדוע המעסיק 'נזכר' לפטר את העובד לאחר פרק זמן ארון באופן יחסי מיום האירוע".

עוד אומר עו"ד טבצ'ניק כי ההתנהגות הבזויה של המעסיקים נובעת מהלחץ שבלפטר עובד שלא על פי הדין, "מדובר בעסק יקר, והפיצוי עלול להגיע למאות אלפי שקלים. עקב כך, מעסיקים מנסים לנצל כל פרצה חוקית במטרה להתחמק מתשלומים שונים עקב הפיטורים. חוק פיצויי פיטורים מתיר שלא לשלם לעובד מפוטר זכויות אם יוכח שהעובד 'פוטר בנסיבות המצדיקות פיטורים ללא פיצויים או פיצויים חלקיים שיקבע בית הדין לעבודה".

עו"ד טבצ'ניק נתקל במספר מקרים כאלה שהגיעו למשרדו. "ר.א, שפוטר שלא כדין ממקום עבודתו כמלמד במוסד חרדי רשמי שאינו מוכר, הגיש תביעה בסך של 500 אלף שקל כנגד המוסד והמנכ"ל. הארגון הגיש כתב הגנה ובד בבד הגיש כנגד העובד תלונה במשטרת ישראל על פריצה למשרדיו תוך שהעובד גונב מסמכים, מחשבים ומעטפת כסף מזומן. המשטרה הזדרזה להגיע לביתו עם צו חיפוש שגרם לו עגמת נפש ופגיעה קשה בשמו הטוב. בסופה של החקירה התיק נסגר מחוסר אשמה".

במקרה נוסף שמתאר עו"ד טבצ'ניק, כנגד ש. א. שעבדה למעלה מ-20 שנה כמנהלת מפעל אצל יבואן ברזל מפורסם, בוצעה חקירה על ידי אחד ממשרדי החקירה המפורסמים בישראל, במטרה לנסות להפלילה בגניבה, לכאורה, זאת, במטרה להתחמק מתשלום הפרשי פיצויים בסך של 400 אלף שקל. כאמור לא הוכח כל מעשה גניבה מצידה. 

כנגד יועצת המס ח. ד. שעבדה עד לאחרונה במשרד יועץ מס מכובד בירושלים הוגשה תביעה בטענה שגנבה את הפיצויים הצבורים לזכותה בפוליסת הביטוח, בטענה "שהיא זו שחתמה על טופס 161 בשם המעסיק", מספר טבצ'ניק, "בסופו של הליך המעסיק שילם את המוטל עליו ואף הנפיק עבורה מכתב המלצה. במקרה אחר, חברת א.צ. מירושלים הגישה תלונה במשטרת ישראל כנגד עובד שפוטר בטענה שתקף וגרם לחבלה חמורה למנהל החברה במטרה שלא לשלם לו זכויות. בסוף הליך משפטי, שלמה חברת א.צ את חובותיה לעובד".

"אני בטוח ששופטי בתי הדין לעבודה ערים לתופעה ומתייחסים אליה בהתאם. מגמת הפסיקה, שלא לשלול את זכויות העובד שמפוטר בטענות של 'עבירות משמעת חמורות' כגון מעילה וגניבה, אלא במקרים קיצוניים ולאחר שהוכח באופן ברור ומוחלט כי העובד מעל וגנב רכוש מהמעסיק, ישללו זכויותיו חלקיות בלבד", מסכם עו"ד טבצ'ניק.

 
 

צור קשר

טלפונים: 03-9247748, 03-9243105
נ
ייד: 050-5580428
פקס: 03-9243028
כתובת:  גונן 15 קריית מטלון  
ת"ד  7656, פתח תקווה, 49170

tabch@017.net.il
www.tabachnik.co.il
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים