פוטרתי בגלל שרציתי לראות את בתי

פורסם באתר Ynet  ב-2.12.14

מורה לתלמוד תורה בפתח תקוה קיבל אישור משפטי להיפגש עם בתו אחרי שלא התראו שמונה שנים. לטענתו, כשביקש להשתחרר מוקדם מהעבודה כדי לראותה, הוא פוטר

עשו צחוק מהעבודה?: תושב פתח תקוה, שבית המשפט התיר לו להיפגש עם בתו אחרי הפסקה של שמונה שנים, הגיש בשבוע שעבר תביעה לבית הדין לעבודה בתל אביב נגד תלמוד התורה בו הועסק כמורה, בטענה כי המוסד החינוכי סירב לשחררו למפגשים אלו - דבר שהוביל לבסוף לפיטוריו. 

 

מה עשתה העירייה לגן שלם? האיש, ששימש בתפקידו עד לפני כחודש, הצליח בתום מאבק משפטי ארוך לקבל אישור לראות את בתו מנישואיו הקודמים, המתגוררת עם אמה בצפון הארץ, ביום מוגדר פעם בשבוע.

 

הנהלת התלמוד סרבה לאפשר לו לעזוב את מקום עבודתו לצורך המפגש

אלא שלטענתו סירבה הנהלת התלמוד לאפשר לו לעזוב את מקום עבודתו לצורך המפגש ואף פיטרה אותו. בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד ירון טבצ'ניק, נטען כי מספר שבועות לאחר תחילת השנה, הודיע האיש למנהל המוסד כי פעם בשבוע הוא ייאלץ לעזוב את עבודתו שעתיים מוקדם יותר.

עוד נטען בכתב התביעה כי מאז הבקשה החל המנהל להתנכל אליו, לבזותו בפני תלמידיו ולומר לו אמירות משפילות בנוסח "מה שאני אומר לך אתה חייב לעשות" ו"אתה משועבד לי". לטענת האיש, בשלב כלשהו וללא הודעה מוקדמת מסר לו המנהל מכתב פיטורין.

בכתב התביעה נטען כי האיש פוטר ללא שימוע תוך אפלייתו כהורה: "הוא פוטר באמתלה כי נוכח מחויבותו למפגשים עם בתו, אותה לא פגש למעלה משמונה שנים, לא ניתן להמשיך ולהעסיקו, וזאת על אף שמדובר בשעות ספורות סך הכל" .

בסיכום כתב התביעה נטען כי הוא פוטר בזמן בו הסתיימו שיבוצי המורים לשנת הלימודים הנוכחית, דבר שהסב לו נזק כספי רב.